Çimento Üretimi

Muhtelif foksiyonel dolgu malzemesi, mineral ve katkı malzemesi tederakçisi olmanın yanısıra ELEMENT MINERALS, çimento üretim tesisleri için kurulum fizibilite çalışması, mekanik ve elektronik mühendislik, elektrifikasyon da dahil olmak üzere anahtar teslim tedarik ve inşaat hizmetleri de sunmaktadır.

Hammadde, üretim, proses tasarımı, mühendislik ve proje yönetimi konusunda uzun yıllara dayalı tecrübemiz sayesinde müşterilerimiz için en kazançlı/optimal tesis seçeneklerini sunarız. Almanya, Türkiye, Avrupa ve diğer ülkelerdeki son teknoloji ağır edndüstriyel ekipman, sistem, makina, tesis modülü üreticileri ile yakın bir network ilişkisi içindeyiz.

Müşterilerimize, küçük ölçekli kompakt tesislerden büyük ölçekli olanlara kadar, kişiye özel entegre tesis çözümleri sunarız.  Müşterimizin özel ihtiyaçlarına göre en optimal üretim prosesini tespit eder buna uygun ezme, harmanlama, saklama, homojenizasyon, öğütme ve analiz teknolojilerini belirleriz. Bu sayede maksimum verim ve en ekonomik işletme ölçeğine ulaşarak tesis sahibi yatırımcıya en yüksek ticari kazanımı sağlarız. Bunu yaparken doğal kaynakların ve çevrenin korunması da en en üst önceliklerimiz arasında yer alır.

Anahtar teslim proje teslim hizmetlerimiz, tesisin kurulacağı bölgedeki doğal kaynakların analiz işlemleri ile başlar; mühendislik, tedarik ve inşa süreçleri ile devam eder ve tesisin işletmeye alınması ile tamamlanır.