PELET KAUÇUK

Genan’ın yep yeni, çığır açan ürünü, kauçuk pelet formundaki GENAN SAFE ürününü takdim etmekten büyük kıvanç duyuyoruz. Patenti Genan’a ait olan GENAN SAFE kauçuk pelet ürünleri, mekanik proseslerle tekdüze formda ve farklı boyutlarda üretilmektedir.

GENAN pelet ürünleri çocuk oyun alanları için ideal ürünlerdir. Yüksek performans, düşük kütle yoğunluğu, mükemmel HIC (Head Injury Criteria – Kafa Yaralanma Kriteri) değeri, kolay uygulama, talep edilen ebatta üretilebilme, daha az kauçuk ve bağlayıcı gereksinimi gibi avantajlarla uygulamalarınızda birçok fayda sağlar.

Pelet ürünlerimiz olabilecek en homojen yapıdaki ürünlerdir. Belli bir çapta imal edilerek istenen uzunlukta parçalara kesilirler. Standart çap 4.2 mm ve uzunluk 5-10 mm olmakla birlikte, bu boyutlar ihtiyaca göre ayarlanabilmektedir.

Pelet malzeme zemine serildiğinde, arada kalan boşluklar artmakta ve zeminde, elastik, darbe ve enerji emici niteliği yüksek bir katman elde edilmektedir.

GENAN SAFE pelet ürünleri şekil olarak o kadar yeknesaktır ki geleneksel granül malzemelerden daha az bir yüzey alanına sahiptirler. Bu sayede nihai zemin/ürün/uygulama, daha düşük yoğunluk, iyileştirilmiş elastikiyet ve minimum sıkışma değerlerine ulaşır.

Granül ile yapılan zeminlere mukayese ile GENAN SAFE ile inşa edilen zeminlerde % 30’a kadar daha az malzeme ve bağlayıcıya ihtiyaç duyulmakta ve bu suretle üretim maliyetleri azaltılmaktadır.